ROK  SZKOLNY 2016/2017

REALIZACJA  PROJEKTU  ETWINNING " CHRISTMAS  AROUND  EUROPE"

 

W grudniu 2016 roku rozpoczęliśmy realizację projektu międzynarodowego eTwinning" pt.: "Christmas around Europe".

Celem projektu było zapoznanie uczniów z tradycjami świątecznymi w różnych krajach europejskich. W realizacji zadań udział wzięły szkoły z Hiszpanii, Włoch, Turcji i Cypru.

Dzięki wykorzystaniu technologii komputerowej i Internetu uczniowie klas VIa, VIc i VI d przygotowali wirtualne kartki świąteczne z życzeniami oraz  slajdy prezentujące  tradycje bożonarodzeniowe w Polsce. Slajdy oraz kartki zostały wykonane w języku angielskim i zamieszczone na stronie projektu ( platforma TwinSpace ).

Dzięki wymianie informacji, uczniowie mieli okazję obejrzeć i porównać zwyczaje świąteczne swoich kolegów i koleżanek ze szkół partnerskich.

Efekty pracy naszych uczniów zamieszczamy poniżej:

 

ROK  SZKOLNY 2015/2016

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ W RUMUNII

REALIZACJA PROJEKTU ETWINNING "HOW COOL IS YOUR SCHOOL?"

 

Od grudnia 2015 roku realizujemy projekt How cool is your school?, którego nadrzędnym celem jest podniesienie kompetencji językowych naszych uczniów poprzez wymianę informacji dotyczących życia szkolnego. 

W pierwszej kolejności grupa uczniów z klasy VIa, VI b i VI c przygotowała opisy swoich zainteresowań. Następnie jeden z uczniów klasy VIa złożył opisy w jedną całość, dzięki czemu powstała piękna prezentacja. 

Polish presentation.pdf
Adobe Acrobat Document 969.3 KB
Romanian presentation.pdf
Adobe Acrobat Document 1.6 MB

Kolejnym etapem projektu było zaprezentowanie szkoły. 

Uczniowie naszej szkoły oraz ich koledzy i koleżanki z Rumunii wykonali prezentacje zawierające zdjęcia różnych pomieszczeń szkolnych wraz z opisami. 

Efekty ich pracy zamieszczamy poniżej:

School in Poland.pdf
Adobe Acrobat Document 5.3 MB
School in Romania.pdf
Adobe Acrobat Document 2.6 MB

Ostatni etap pracy uczniów polegał na wymianie informacji dotyczących ważnych wydarzeń mających miejsce na terenie szkoły w okresie od grudnia do marca 2016r.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji:)

School events in Poland.pdf
Adobe Acrobat Document 3.4 MB
School events in Romania.pdf
Adobe Acrobat Document 1.7 MB

ROK  SZKOLNY 2014/2015

               WSPÓŁPRACA  Z  SIEROCIŃCEM  W  UGANDZIE

 

   Nasza znajomość rozpoczęła się w roku 2014 i trwa do dzisiaj. Początkowo były to maile do dzieci przebywających w sierocińcu. Lecz czuliśmy, że chcemy zrobić coś więcej, dlatego podczas szkolnego festynu harcerze sprzedawali muffinki, które upiekli wraz z rodzicami nasi uczniowie. Liczba przyniesionych przez dzieci muffinek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wspaniale było widzieć, że nasi uczniowie potrafią dostrzec potrzeby swoich rówieśników z odległego lądu.  Za zebrane pieniądze zakupiliśmy materiały szkolne i wysłaliśmy do Afryki. 

 

  Nadal pozostajemy w kontakcie z sierocińcem. W grudniu uczniowie klasy Vc opisali języku angielskim jak przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, co się zmienia w naszej szkole w tym przedświątecznym czasie. Uczeń klasy Va wykonał prezentację o polskich zwyczajach bożonarodzeniowych, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć  pokazujących naszą szkołę. To wszystko wysłaliśmy. W zamian otrzymaliśmy zdjęcia, na których widać naszych kolegów podczas przyjęcia świątecznego.   

 

WSPÓŁPRACA  Z  GHANIJSKĄ  SZKOŁĄ  MOUNT  HERMON    MIESZCZĄCĄ SIĘ W MIEJSCOWOŚCI KUMASI

 

Współpracując ze szkołą Mount Hermon mieliśmy okazję poznać piękno tego afrykańskiego kraju. Stało się to za sprawą tzw. TYGODNIA AFRYKAŃSKIEGO, w który włączyli się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.  Podczas tego tygodnia uczniowie na różnych przedmiotach poznawali kulturę Afryki. Na języku polskim omawiali bardzo ważne kwestie dotyczące braku dostępu do wody pitnej w Afryce, na języku angielskim uczniowie mówili o zwierzętach afrykańskich, na plastyce wykonali maski afrykańskie, na przyrodzie poznali parki narodowe znajdujące się na terenie Afryki, na lekcji wychowawczej dyskutowali o tolerancji wobec innych narodów, na informatyce przygotowali prezentacje o Ghanie.

 

  Na dodatkowych zajęciach uczennice z klasy VI i V z nauczycielką wykonały mapę Polski, którą wraz z godłem i flagą Polski, listami w języku angielskim oraz z pocztówkami prezentującymi najpiękniejsze miejsca w Polsce wysłaliśmy do Ghany. My również otrzymaliśmy paczkę z Ghany, a w niej flagi z opisem, co oznaczają kolory na niej zawarte czyli czerwony, żółty i zielony. Otrzymaliśmy także piękne pocztówki. Ponadto wymieniliśmy się prezentacjami multimedialnymi przedstawiającymi nasze miasta.